PI-KBH Skytteforening er en underafdeling af Politiets Idrætsforening - København. 

Skytteafdelingen er medlem af både DSkyD, DGI-skydning, DSF og Firma-Idræt, så der er mulighed for at deltage i alle slags stævner. 

 

PI-KBH Skytteforening består af en bestyrelse på 7 bestyrelsesmedlemmer og 1 suppleant. 

Formand: Michael (formand@piskydning.dk)

Næstformand: Morten (Morten@piskydning.dk)

Riffelformand: Preben (Preben@piskydning.dk)

Bestyrelsesmedlem: Thomas (Thomas@piskydning.dk)

Bestyrelsesmedlem: Henning (Henning@piskydning.dk)

Bestyrelsesmedlem: Kim (Kim@piskydning.dk)

Kasser: Søren (kasserer@piskydning.dk)

Suppleant: Lianna (Lianna@piskydning.dk)

 


Bestyrelsen i hovedforeningen Politiets Idrætsforening - København består normalt af et forretningsudvalg på 4 personer, og 15 afdelingsformænd.

Læs mere om Politiets Idrætsforening her.

 

Her kan du læse foreningens love og vedtægter